Jak są przygotowywane towary do wysyłki

Opublikowano: 08-05-2022

Wróć do spisu artykułów



Wysyłka różnego rodzaju produktów może wymagać dość zróżnicowanego podejścia. Niektóre z nich są kruche, inne bardzo delikatne, a jeszcze inne posiadają nietypowe kształty. Wszystkie te elementy muszą być uwzględnione w procesie pakowania towarów i przygotowania ich do wysyłki. Poza tym, każda hurtownia ma określoną powierzchnię, która w wielu przypadkach jest bardzo duża. Przed wysyłką trzeba więc odnaleźć odpowiedni produkt wśród wielu innych. Przyjrzyjmy się więc pokrótce jak w praktyce wygląda proces przygotowywania przesyłki.

Wybór odpowiednich towarów
Wszystko zaczyna się od złożonego zamówienia. Klient składa je wskazując na zapotrzebowanie na określone towary. Czasami zamówienie takie może być złożone w wersji fizycznej, jednak równie często, jeśli nie częściej, występuje ono w formie elektronicznej. Pierwszym krokiem jest upewnienie się czy hurtownia posiada zamówione ilości określonych towarów na stanie. Jeśli tak jest można bez problemu zacząć przygotowywać przesyłkę. Jeżeli hurtownia nie dysponuje daną ilością produktu, może zaproponować jego mniejszą ilość lub zamówić go od producenta, jednocześnie proponując klientowi nieco dłuższy okres oczekiwania na zamówione produkty. Kiedy wiemy już o jaki produkt chodzi, należy go znaleźć, co może być wyzwaniem w przypadku bardzo dużych hurtowni. Trzeba jednak zaznaczyć, że towary są w nich usystematyzowane, a z pomocą odpowiednich programów można bez problemu znaleźć jeden z nich. Kiedy już jest on zlokalizowany, pracownik hurtowni przystępuje do jego zapakowania.

Pakowanie towarów
Kolejnym krokiem będzie więc zapakowanie zamówionego towaru. Jeżeli są to większe ilości danego produktu, prawdopodobnie zostanie on wysłany na paletach, na których już jest umieszczony. W tym przypadku należy jedynie określić ilość palet jakie mają zostać wysłane. W przypadku mniejszych ilości, stosuje się odpowiednich rozmiarów kartony lub opakowania, które pozwolą na przewiezienie towaru w jak najbezpieczniejszy sposób. Jest on zazwyczaj dodatkowo zabezpieczony folią, a w przypadku szklanych elementów, są one oddzielone jedno od drugiego kartonowymi przegrodami lub na inne skuteczne i zapewniające bezpieczeństwo sposoby. Inne towary, które nie wymagają tak delikatnego opakowania, mogą być transportowane luzem w większych kartonach. W zależności od rodzaju produktu należy więc zadbać o adekwatne opakowanie.

Proces wysyłki
Jeśli chodzi o samą wysyłkę, przygotowany towar dostaje odpowiednie oznaczenia, najczęściej naklejane na kartonie lub na całej partii towaru. Dane znajdujące się na wydrukowanym i naklejonym dokumencie pozwalają zidentyfikować rodzaj towaru, a także ilość konkretnego produktu. Kiedy dokumenty zostały już załączone do produktu, następuje pakowanie go do samochodu dostawczego lub ciężarówki, która dostarczy produkty do klienta. Może to być środek transportu należący do hurtowni lub do współpracującej z hurtownią firmy kurierskiej. Po przekazaniu towaru takiej firmie, trafia on bezpośrednio do klienta.





Nasi partnerzy

Back to top